Bursa Ulaşım

Nasıl Gidilir?

Bursa, kara ve deniz ulaşımından en geniş şekilde yararlanabilen, hava ulaşımında gelişme potansiyeli olan bir ildir. İlin coğrafi ve tarihsel konumu, ülkenin önemli ve gelişmiş merkezlerine yakınlığı, ulaşım alternatiflerinin gelişmesini sağlamıştır. Şehirde yaz ve kış turizminin bir hayli gelişmiş olması, ulaşımdaki kalite ve konforun da artmasına neden olmuştur. Sanayi, ticaret ve tekstilde Türkiye’nin en önde gelen şehirleri arasında yer alan Bursa, ulaşımda da her geçen gün çağ atlayarak bu alanda Türkiye’nin öncü şehirlerinden olmuştur.

 

Bursa’da şehir içi ulaşım, alternatif güzergah ve araçlarla ilgili bilgi almak için http://ulasim.burulas.com.tr/ adresinden faydalanılabilir.

 

Karayolu : Bursa gerek aktif şehir yaşamı dolayısıyla şehiriçi, gerekse bir geçiş noktası olması sebebiyle şehirlerarası yoğun bir trafiğe sahiptir

Bursa Terminali il merkezine yaklaşık 10 km uzaklıktadır. Terminalden şehir merkezine 24 saat ulaşım imkanı bulunmaktadır. Bursa Terminali’nden Türkiye’nin her şehrine farklı saatlerde seferler bulunmaktadır.

https://www.burulas.com.tr/terminal-tarihi.aspx

Yeni Yalova Yolu 8. km  BURSA

Tel: (+90 224) 261 54 00   Faks: (+90 224) 261 54 20 /  Ulaşım Hattı: 0850 850 99 16

E-Posta: [email protected]

 

Denizyolu : Marmara’nın kıyısında yer alan Bursa’ya hızlı feribot sefeleri ile kolayca ulaşım sağlanabilmektedir. Güzelyalı ve Mudanya iskelelerinde fetibot seferlerine uygun olarak toplu taşıma ile şehir merkezine seferler bulunmaktadır.

https://budo.burulas.com.tr/

Adres: Ömerbey Mahallesi, 16940 Mudanya/Bursa

Telefon: 444 9 916 / Ulaşım Hattı: 0850 850 99 16

 

Havayolu : Bursa, tıpkı kara yolu ve deniz yolunda olduğu gibi, hava yolunda da büyük bir gelişim sağlamıştır. Yenişehir Havalimanı’ndan Türkiye’nin her yerine ulaşım mevcut olmakla birlikte, BURULAŞ’a ait olan Deniz Uçağı ve Helitaksi’yle İstanbul’a çok kısa sürede ulaşım sağlanmaktadır.

http://www.yenisehir.dhmi.gov.tr

Adres: Yolören Mahallesi, Bursa Cd. No:50, 16900 Yenişehir/Bursa

Telefon: (+90-224) 781 81 81

Deniz uçağı: https://www.burulas.com.tr/denizucagi-biletislemleri.aspx

Helitaksi: https://www.burulas.com.tr/helitaksi-bilet-islemleri.aspx

Hosted by WordPress Hosting